Dvě medaile z Valašského Hrbu

31.5.2015 v 21:36

Valašská krajina, krásná trať a dobrá společnost – Valašský Hrb byl závod, na který jsme se hodně těšili. Pár dní před startem však přišla komplikace v podobě odstoupení Tomáše, který měl bojovat o přední pozice na 50 km trase. Registraci jsme nakonec převedli na Haňu, která si stejně jako já vybrala trať na 20 km. Velmi silný byl podpůrný tým ve složení Tomo, Marťa, Matěj a Jenys s Árčím.

Krásné počasí slibovalo hezký závod s výhledy na Beskydy i Vsetínské vrchy. Postupně odstartovaly kategorie na 50 km a 30 km, kde se sešla opravdu velmi solidní společnost. Náš závod na 20 km s převýšením cca 600 m vypukl přesně v 11:00. Jak už bývá zvykem, hned na začátku do toho všichni pořádně šlápli. Úvod po asfaltu do mírného kopce a už se to pěkně natahovalo. Tempo na čele pod 4 min/ km a bylo jasné, že z výhledů nic nebude :) Začátek jsem trochu přepálil, abych si udržel na dohled skupinku běžící na 2.-4. místě. V sebězích jsem se jí vždy trochu přiblížil a do kopců zase vzdálil. Někde na 8 km už jsem je měl před sebou hodně daleko, takže jsem si až do cíle běžel vlastní závod – na otočce se totiž daly dobře odhadnout ztráty i náskoky na soupeře. Tempo se ustálilo kolem 4:30 km/hod a těšil jsem se do cíle. Poslední dva km jsem místo zrychlení spíše tuhl a sledoval souboj kolem mně postupně uhánějících Tomáše Lichého s Liborem Trtkem, kteří bojovali o prvenství na třicítce. Nakonec z toho pro mě bylo 5. místo a 3. v kategorii. Čas 1:27:35 je zatím asi max, na co mám.

Haňa se v cíli objevila zanedlouho. Vysmátá a nezadýchaná :) Čas 1:41:13 jí vynesl na třetí pozici jak v kategorii, tak v ženách celkově.

Závod byl organizačně krásně zmáknutý, takže za rok snad zase dorazíme a určitě i v silnější sestavě.

IMG_1558

IMG_1527

DSC03720

???????????????????????????????

 

 

Kompletní výsledky: www.valasskyhrb.cz/vysledky/2015

Foto: sportovni-fotografie.cz