Nomádí trénink před Perunem

12.4.2014 v 19:54

Jaro se snad vrátilo i do hor a tak nomádi zahajují společnou přípravu na první „letní“ závod. Perun maraton odstartuje pro někoho hodně náročnou sezónu a tak Beskydští nomádi nelení a pobíhají po kopcích, ať už přes týden, jak komu vychází čas nebo o víkendech společně.

Beskydští nomádi na Řece

Dnes 12.4.2014 se vydala čtveřice nomádů projít-proběhnout trasu chystaného závodu. Holubi (Jenys a Haňa) přiletěli s menším zpožděním a tak jsme asi o půl deváté vyrazili z Lipového na Morávce směr Sedlo pod Velkým Lipovým, Příslop a dále už po trase Peruna. Protože se trasa kvůli „zeleným“ změnila, byl výběh trošku orientační a bloudicí.

Po výstupu až na Příslop jsme otevřeli trasu Peruna seběhem sjezdovky v Řece, následovalo menší bloudění při výstupu na rozcestí na Šindelné, nalezení živé nápovědy v podobě organizátora Peruna, Marcela Žusky, a dosažení vrcholu Velkého Javorového. Tady se naše skupinka po dvou hodinách rozpadá na dvě části a Holoubkovic odlétají na rodinný oběd a sadbu brambor.

Já s Tomem dále pokračujeme směrem Malý Javorový a „.. dále po své trase“ seběhem do doliny, zpátky nahoru na Podgruň, Gutské sedlo a zpět na Velký Javorový. Po menší svačince vstříc osudu na Ropici, přes ní na Sedlo pod Velkým Lipovým a po hřebínku přes Příslop až k chatě na Kotaři. Odtud mě Tom provedl opravdu dlouhým seběhem až na Pražmo, kde jsme doběhli právě včas, jelikož mi jel asi za 10 minut autobus zpátky do Ostravy.

Suma sumárum jsme s Tomem uběhli 38,87km v čase 5:37:36 s nastoupanými 2161 m a nasbíhanými 2209 m.

Příští týden, prý povinně, je další společný Nomádský trénink, viděl bych to opět na sobotu?

A ještě jedna poznámka pod čarou:
Dnešním poznatkem je, že Jenysovi z fair play důvodů na Peruna a všechny další závody ZAKAZUJEME trekové hůlky. :D Jednak by díky nim neúměrně zrychlil své tempo vůči ostatním členům týmu a za druhé si cestou zlikvidoval veškerou konkurenci, což by nám pomalejším asi zase moc nevadilo. :)

100_3264

P.S. Díky za super výběh a Tomovi za motivaci a tahání mne za sebou :)